تبلیغات
**شهدای زنده(جانبازان)** - شهیدگمنام
**شهدای زنده(جانبازان)**
ماایستاده ایم *we Resist*
درباره ما

بسم رب الشهدا و الصدیقین
این وبلاگ در راستای ارزشها،عقاید و اعتقادات بنده به دین،نظام و ولایت که پیشکشی است به تمام ایثارگران به ویژه جانبازان عزیز کشورمان ایران.
دلی همرنگ طوفان داری ای دوست
نگاهی همچو باران داری ای دوست
سحر وقت نمازت روی تختت
قراری با شهیدان داری ای دوست
امام خمینی (ره):تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ماایستاده ایم
یادمان باشد که ما خون داده ایم.
یا علی
منوی اصلی
مطالب پیشین
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
دانشنامه عاشورا
دانشنامه عاشورا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
ارسال شده در شنبه 24 اسفند 1392 ساعت 07:48 ب.ظ نویسنده : شرمندگان


استقبال تاریخی از ورود شهدا به شلمچه
پیکر 95 شهید دفاع مقدس امروز در حالی تحویل مقامات کشور شدند که بیش از 100 هزار نفر از مردم و راهیان نور با حضور در شلمچه یک استقبال تاریخی برای این رزمندگان در ابتدای ورود به خاک کشور رقم زدند.

تصویری زیبا از همدلی و دلدادگی
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امروز از همه قشرها، طوائف و گروهای مردمی در این مراسم استقبال حضور داشتند و تصویر زیبایی از همدلی و دلدادگی نسبت به فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت به نمایش گذاشته شد.

وی تصریح کرد: امروز روز عجیبی بود، روز تجدید پیمان با فاطمه زهرا (س)، راه شهدا، راه امام (ره) و راه مقام معظم رهبری بود.

وی ادامه داد: در طلیعه ورود این شهدا کاروان های پرشکوه راهیان نور از نخستین گروه هایی بودند که آمدند تا به شهدا خوش آمد بگویند.

حضور مردم خرمشهر و آبادان در این مراسم پرشکوه بی نظیر و مایه غرور بود و همچنین حضور صدها هزار نفر از کاروانان راهیان نور به این مراسم زیبایی دو چندانی افزود.

تفحص های بعدی در کردستان عراق

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: عملیات تفحص کماکان در مناطق عملیاتی فاو و مجنون و شرق دجله ادامه دارد و در استمرار این فعالیت ها از فروردین سال آینده ( اواخر فروردین ) عملیات تفحص را در ام الرصاص و همچنین در کردستان عراق شروع خواهیم کرد.
باقرزاده عنوان کرد: در کردستان عراق اخیرا هماهنگی هایی به عمل آمده، و آقای بارزانی دستوراتی را به واحدهای تابعه خود مبنی بر همکاری لازم با گروه تفحص ایرانی داده است.
وی افزود: همچنین با خانم هیرو ابراهیم احمد همسر جلال طالبانی رئیس جمهور عراق دیداری داشتیم و وی هم مساعدت های لازم را در این خصوص به عمل آوردند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: قرار شد با همت مسئولین کردستان عراق اعم از اقلیم و همچنین اتحادیه میهنی کردستان عراق، گروه طالبانی و گروه بارزانی بتوانیم این عملیات تفحص را در مناطق پنجوین، ماوک، و منطقه حاج عمران و منطقه دروندی خان چاخ شمران ادامه بدهیم.
باقرزاده افزود: در مجموع ما در کردستان عراق یک طرح زمانبندی را مطرح کردیم که مورد قبول قرار گرفت و ان شاء الله این کار ادامه پیدا خواهد کرد.
 

وی ادامه داد: در مناطق جنوب عراق هم برنامه ریزیهای خوبی صورت گرفته شده است، امروز هم دوازده جسد به عراق تحویل دادیم و در چند روز گذشته هم چهل و چهار جسد به آنها تحویل داده بودیم که این تعداد از تفحص های اخیر بوده است

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همچنین 95 شهید تفحص شده ای که امروز وارد خاک میهن شدند را در مناطق مجنون، فاو و شرق دجله کاوش کرده بودیم که امروز و در میان استقبال بی نظیر مردم این گلگون کفنان را به میهن عزیزمان برگرداندیم.

دلنوشته شرمنده:

اینان مردانی هستند که حماسه آفریدند.

اینان دلیر مردانی هستند
که با سجودشان مخلصانه به سوی خداوند شتافتند. 
در خاکریزها خمیده راه می رفتند
تا ما امروز با قامتی راست قدم برداریم.

تا حالا فکر کردید شهید گمنام یعنی چی ؟
تا حالا فکر کردید وقتی میگیم شهید گمنام ، چه حرفی داریم میزنیم؟

وقتی مزار یه شهید گمنام می بینید به این فکر کردید که یک خانواده یه عزیزشون رو گم کردند؟
وقتی مزار یه شهید گمنام می بینید به این فکر کردید که یه مادر، یه پدر، یه همسر، یه فرزند، یه عزیزی رو گم کردند؟
وقتی مزار یه شهید گمنام می بینید به این فکر کردید که در این سالها که این شهید اینجا خوابیده یه خانواده در انتظار به سر میبرند؟

می دونید چشم انتظاری یعنی چی؟
می دونید سال ها گوش به زنگ بودن برای رسیدن یک خبر یعنی چی؟
می دونید این همه شهید گمنامی که در سراسر ایران به خاک سپرده شدن یعنی چی؟

وقتی میگیم شهید گمنام، یعنی یه خانواده، یه مادر، یه پدر، یه همسر، یه فرزند، سال هاست که چشم انتظاره... سال هاست منتظره یک خبره... سال هاست شب ها به امیدی میخوابه... سال هاست گوشه چشماش خیسه اشکه... سال هاست که درد دوری رو داره تحمل میکنه... سال هاست که چشم انتظاره ....

وقتی میگی شهید گمنام یعنی یه عزیز گمشده....
یعنی یه گمشده ای که سال هاست عده ای چشم انتظار خبری از اون عزیز هست...

و چقدر چشم انتظاری و درد دوری سخت و طاقت فرساست...
فقط میتونیم بگیم شرمنده ایم شرمنده پلاکتیم شرمنده پدرومادرتیم شرمنده ایم شرمنده ایم.

امام خامنه ای:

هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است.