**شهدای زنده(جانبازان)**
ماایستاده ایم *we Resist*
درباره ما

بسم رب الشهدا و الصدیقین
این وبلاگ در راستای ارزشها،عقاید و اعتقادات بنده به دین،نظام و ولایت که پیشکشی است به تمام ایثارگران به ویژه جانبازان عزیز کشورمان ایران.
دلی همرنگ طوفان داری ای دوست
نگاهی همچو باران داری ای دوست
سحر وقت نمازت روی تختت
قراری با شهیدان داری ای دوست
امام خمینی (ره):تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ماایستاده ایم
یادمان باشد که ما خون داده ایم.
یا علی
منوی اصلی
مطالب پیشین
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
دانشنامه عاشورا
دانشنامه عاشورا
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
ارسال شده در چهارشنبه 30 مهر 1393 ساعت 10:27 ق.ظ نویسنده : شرمندگان


۱۰۰هزار شیمیایی ایرانی در ‏هیچ جای دنیا تحقیقات درمانی ندارند

مسئول کمیته پوست مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی گفت: تاکنون ۱۰۰هزار مصدوم شیمیایی به مراکز درمانی کشور مراجعه کرده‌اند و ۶۰هزار پرونده تشکیل شده است‎، گفت: در ‏هیچ جای دنیا تحقیقات درمانی برای این مصدومان انجام نشده است.

جانباز شیمیایی

به گزارش وبلاگ جانبازان شیمیاییی ایران/ مجتبی امیری در خصوص عوارض بمب‌های شیمیایی اظهار داشت:‏ بیشترِ ضایعات پوستی مصدومین شیمیایی در ‏افراد عادی هم وجود دارد ولی در این افراد ضایعات با شدت و شیوع بیشتری وجود ‏دارند. یکی از مشکلات جدی در این مصدومیت، ‏خشکی پوست است که از عوارض آن ایجاد خارش حاد مزمن ناحیه ای و در نتیجه ‏ضخیم شدن پوست می باشد.‏

مسئول کمیته پوست مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی با بیان اینکه گازهای شیمیایی که در زمان ‏جنگ تحمیلی علیه ما به کار رفته است دو دسته بودند، گفت: بعضی‌ها مثل گازهای اعصاب یا گازهای خون که کشنده هستند و بعضی ‏دیگر مانند گاز خردل، که بیشترین استفاده هم از این نوع بود، بیشتر از آن که کشنده باشند، مهارکننده نیروها هستند.‏

‏امیری ادامه داد: گاز خردل به صورت مایع است که سریع تبخیر می‌شود. در فاز حاد، علائمی که گاز خردل ایجاد می‌کند متناسب با غلظت آن و ‏دوری و نزدیکی مصدوم با محل انفجار است. گاز خردل یک سوزاننده یا یک حساسیت ایجاد کننده نیست. گاز خردل وارد پوست ‏می‌شود و در هسته سلول‌های پوست می‌نشیند، سیستم هسته سلول را تخریب می‌کند و از کار می‌اندازد و باعث ایجاد مشکلات ‏بعدی در بیمار می‌شود. بنابراین، آنچه که ما در بحث مصدومان شیمیایی با آن روبرو هستیم عوارض مزمن گاز خردل است، چون از ‏بدن دفع نمی‌شود و تا آخر عمر با فرد است. گاز خردل روی پوست، چشم و ریه تاثیر می‌گذارد. هم اکنون در شکل مزمن آن، بیشترین ‏درگیری را در ناحیه پوست به علت وسعت آن داریم. همچنین، کشور ما در بحث عوارض مزمن گاز خردل یک قربانی است و در ‏هیچ جای دنیا تحقیقات درمانی در مورد آن انجام ندادند‎.‎

این متخصص پوست و مو ‏در برنامه «فراسو» رادیو سلامت عنوان کرد: سابقه استفاده از گازهای شیمیایی طولانی مدت است؛ ولی وسیع ترین و بی‌رحمانه ترین استفاده از آن در جریان دفاع مقدس و ‏علیه ‏رزمندگان و مردم ما بوده است. تاکنون بیش از صد هزار مصدوم شیمیایی به مراکز درمانی کشور مراجعه کردند که برای ‏بیش از ‏شصت هزار نفر از آنها پرونده تشکیل شده است‎.‎

امیری با بیان اینکه ضایعات اولیه در مصدومیت با گاز خردل، ضایعات تاخیری هستند، افزود: اگر فاصله مصدوم از محل انفجار دور ‏باشد معمولاً به صورت قرمزی خفیف خودش را نشان می‌دهد و هر چه مدت تماس و غلظت گاز بیشتر باشد، این شدت بیشتر خواهد بود. ‏قرمزی پوست به سوزش، دانه‌های آبدار ریز و نهایتاً تخریب لایه‌های سطحی پوست و تشکیل یک لایه سیاه رنگ در محل منجر می ‌شود. اگر بدن فرد دچار عفونت نشود؛ این علائم تا دو هفته بهبود می‌یابند؛ ولی مشکل اصلی وقتی اتفاق می‌افتد که گاز وارد بدن می ‌شود و به طور قابل توجهی در تمامی ارگان‌های بدن نفوذ می کند. در این صورت ضایعات ثانویه اتفاق می‌افتد و مصدومیت وارد ‏فاز مزمن می‌شود که عوارض آن تا هم اکنون که حدود 25 سال از جنگ گذشته است، دیده می‌شود. در ضایعات ثانویه درصدی از ‏بیماران دچار عفونت می‌شوند و در درصدی هم به خصوص در نواحی چین‌ها بافت‌های اسکاری (جوش گاهاً) ایجاد می‌شود‎.‎

مسئول کمیته پوست مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی با بیان اینکه درمان‌ها عمدتاً معطوف به عوارض مزمن مصدومیت شیمیایی در ‏روی پوست است، اظهار کرد: این عوارض و طیف ضایعات در افراد مختلف، متفاوت است. بیشترِ ضایعات پوستی مصدومان شیمیایی در افراد عادی هم وجود دارد ولی در این افراد ضایعات با شدت و شیوع بیشتری وجود ‏دارند. یکی از مشکلات جدی در این مصدومیت، خشکی پوست است که از عوارض آن ایجاد خارش حاد مزمن ناحیه ای و در نتیجه ‏ضخیم شدن پوست است.

امیری بیان داشت: افزایش حساسیت‌های پوستی مصدومان شیمیایی خیلی بالاتر از حالت عادی است، اما میزان شیوع سرطان‌های پوستی این افراد ‏تفاوت چندانی با افراد عادی ندارد. در کل، 20 تا 25 بیماری پوستی است که در مصدومان شیمیایی خیلی بیشتر دیده می‌شود‎.‎

این متخصص پوست و مو در پایان با بیان اینکه در مجموع یک فرد مصدوم شیمیایی می‌تواند به کمک درمان‌های موجود یک ‏زندگی راحت و قابل تحمل داشته باشد، خاطرنشان کرد: شایع ترین تظاهر پوستی مزمن مصدومان شیمیایی خشکی پوست و خارش ‏است و معمولاً این خارش منتشر می‌شود. در این مورد، در گذشته از داروهای کورتونی استفاده می‌شد اما الان از جایگزین‌های ‏خوبی مانند فنول که از ترکیبات غیرکورتونی هستند و تاثیر خوبی هم در کاهش خارش پوست دارند، استفاده می‌شود. همچنین، امروزه ‏استفاده از آنتی هیستامین‌های خوراکی چون نقش مهمی در کاهش خارش نداشتند و خواب آور نیز بودند به حداقل رسیده است‎


ارسال شده در چهارشنبه 23 مهر 1393 ساعت 10:03 ب.ظ نویسنده : شرمندگان

زندگی نامه سرلشگر شهید شوشتری

سردار سرتیپ پاسدار نور علی شوشتری در سال 1327 در روستای سر ولایت(ینگجه) شهرستان نیشابور به دنیا آمد. 
 وی كه از فرماندهان پر افتخار و یارگاران نامدار دفاع مقدس محسوب می شود در دوران قبل از انقلاب با ارادت ویژه ای كه نسبت به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای داشت و به طور مرتب در جلسات ایشان شركت می نمود و بدین طریق با فضای مبارزه ارتباط داشت. در دوران بعد از انقلاب و مخصوصاً در زمان دفاع مقدس نیز در عملیات های مختلف - خصوصاً در جبهه جنوب - حضور فعال داشت. 
سردار شوشتری كه افتخار همرزمی شهیدان بزرگواری همچون شهید باكری و شهید برونسی را در كارنامه زرین خود دارد در اكثر عملیات ها با مسئولیت های مختلف به ویژه فرماندهی محورهای عملیاتی حضوری فعال داشت كه هفت بار جراحت شدید و تحمل رنج و درد ناشی از آن ماحصل این حضور فعال و مخلصانه بود و بدین ترتیب افتخار جانبازی را چون برگ زرین دیگری برای كتاب زندگی سراسر مجاهدت او به ارمغان آورد. 
با وقوع عملیات مرصاد وی به توصیه مقام معظم رهبری مسئولیت این عملیات غرور آفرین را بر عهده گرفت و به نقل از شهید صیاد شیرازی فرماندهی خوبی از خود به نمایش گذاشت تا جایی كه در تماس مرحوم حاج سید احمد خمینی با وی و ابلاغ گزارش پیشرفت عملیات توسط آن مرحوم به امام خمینی (ره)، حضرت امام خطاب به سردار شوشتری می فرمایند: "در این دنیا كه نمی توانم كاری بكنم. اگر آبرویی داشته باشم در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم كرد. " 
فرماندهی لشگر5 قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشینی فرمانده نیروی زمینی سپاه بخشی از مسئولیت های این فرمانده بزرگ و شهید والا مقام است. وی از اول فروردین 88 نیز با حفظ سمت، فرماندهی قرارگاه قدس زاهدان را عهده دار شد و موفق گردید با تلاشی پیگیر و مجاهدتی خستگی ناپذیر ایجاد اتحاد بین طوایف شیعه و سنی را در این استان به افتخارات خود بیفزاید.
سردار شهید نورعلی شوشتری كه سال های متمادی منصب خادمی افتخاری بارگاه ملكوتی امام رضا را نیز عهده دار بود بارها در جمع همرزمانش گفته بود: آرزو دارم در میدان جنگ باشم و به شهادت برسم و جسم ناقابلم در راه خدا تكه تكه شود. 
سردار شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه قدس كه در تدارك برگزاری همایش وحدت سران طوایف در استان سیستان و بلوچستان بود صبح روز یک شنبه 26مهر1388 در اقدامی تروریستی به فیض شهادت نائل آمد.

پنجمین سالگردشهادتت مبارک سردار

مراسم پنجمین سالگردشهادت ایشان پنجشنبه 24مهر

مشهدبلوارفرامرزعباسی برگزارمیگردد.

ارسال شده در شنبه 19 مهر 1393 ساعت 05:25 ب.ظ نویسنده : شرمندگان

ناگفته‌های قاضی جنگ از دوران دفاع مقدس

ماجرای خائنین و جاسوسان در جنگ تحمیلی

اختلاف سپاه و ارتش در دوران جنگ

برگزاری دادگاه در خط مقدم

برگزاری دادگاه‌های رسیدگی به تخلفات نظامیان، عضویت در هیات حل اختلاف سپاه و ارتش، استفتاء از امام خمینی (ره) برای صدور احکام قضائی، برگزاری دادگاه در جبهه از جمله خاطرات و ناگفته‌های رئیس دیوان عدالت اداری از سالهای دفاع مقدس است.
وبلاگ جانبازان شیمیایی ایران/ سید هادی کسایی زاده: حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، قاضی بلندپایه‌ای است که از شهریور سال 88 بر مسند ریاست دیوان عدالت اداری تکیه زده است. مرد شماره یک دیوان عدالت اداری، بهمن سال 1327 در قم بدنیا آمد. پدرش گلپایگانی و مادرش اهل خمین بود و از کودکی با طلبگی و راه و رسم تحصیل علوم دینی آشنایی داشت؛ تا اینکه به درجه روحانیت (بعد از دوران طلبگی) رسید. وی در سال 47 با دختر عموی خود ازدواج کرد و ماحصل این ازدواج 5 فرزند بود که 3 پسر و 2 دختر هستند.
مبلغ مذهبی در شهرها و روستاهای کشور بودم
وی می گوید: از سال‌های 1346 تا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که مصادف با سال‌های طلبگی من در قم محسوب می‌شد، در ایام ماه مبارک رمضان، محرم و صفر، تابستان و هر زمانی دیگری به تمام نقاط ایران از شمال تا جنوب از شرق تا غرب برای کار تبلیغات اعزام می‌شدم که این خود باعث آشنایی من با مردم نقاط مختلف و فرهنگ‌های متفاوت آنها بود. در آن دوران تجربیات ارزنده‌ای به دست آوردم؛ تجربیاتی که کمتر کسی از آن بهره‌مند می‌شود و به همین دلیل آن روزها را بهترین سال‌های عمر خود می‌دانم.
شیرین ترین لحظه زندگی رئیس دیوان عدالت اداری
رییس دیوان عدالت اداری سال‌های  قبل از انقلاب را با سختی‌های زیادی طی کرد. او در مورد آن روزها می گوید: بهترین خاطره زندگی ام خبر پیروزی انقلاب بود. آن روز روی منبر بودم و سخنرانی می‌کردم، برگه‌ای به دستم دادند که روی آن نوشته بودند انقلاب پیروز شد؛ هیچ گاه طعم شیرین این خاطره از ذهنم پاک نمی‌شود.
سال 1360 وارد قوه قضائیه شدم
حجت الاسلام منتظری در مورد ورودش به دستگاه قضایی می گوید: یادم می‌آید در آن سال‌ها همراه دوتن از دوستانم به کمک آیت‌الله گیلانی رفتیم. اما من پس از مدتی به علت علاقه فراوان به تحصیل، دوباره به قم برگشتم وبه تحصیل پرداختم، تا اینکه در سال 1359 به دلیل افزایش شرارت منافقان مجددا دعوت به همکاری شدم و به تهران برگشتم و کار را ادامه دادم. بعد از مدتی آیت‌الله گیلانی که معتقد بودند من قاضی خوبی هستم اصرار کردند ابلاغ قضایی بگیرم و پس از اصرار ایشان من موافقت کردم که موقت 6 ماه ابلاغ دریافت کنم. در نهایت آزمونی کتبی وشفاهی از من گرفته شد و بعد مرا به رییس شورای عالی قضایی که آن زمان آیت‌الله موسوی اردبیلی بود، معرفی کردند. نخستین ابلاغ قضایی خودم را در شهریور ماه سال 1360 دریافت کردم و مشغول به خدمت شدم.

منتظری می گوید: از سال 1366 به موجب قانون، سازمان قضایی نیروی مسلح را که ترکیبی از دادستانی نیروی مسلح، سپاه و ارتش بود، به کمک 3 تن از دوستان تشکیل دادیم و در سال 1368 بنا به خواست وزیر دادگستری به عنوان معاون پارلمانی این وزارتخانه انتخاب شدم و در حاشیه آن وظایف دیگری را نیز به عهده‌ام گذاشتند.

اما در دوره مجلس ششم به علت اختلاف‌هایی که میان من و اکثریت مجلس پیش آمد به دعوت دادستان کل کشور، معاون اول دادستان شدم و بعد از 4 سال مشاور ریس قوه قضاییه وقت، یعنی آیت الله شاهرودی شدم، در آن موقع مقام معظم رهبری که قبل از آن هم در زمان ریاست آیت‌الله یزدی چنین ماموریتی را به من داده بودند، دوباره مرا به عنوان بازرس قوه قضاییه منصوب کردند و حدود 9 ماه در این سمت ماندم.
رسیدگی به پرونده تخلفات سپاه، ارتش و کمیته انقلاب اسلامی
اما این تمام داستان زندگی کاری و قضایی حجت الاسلام منتظری نیست. عضو شورای عالی قضایی کشور می گوید: در دهه 60 به عنوان حاکم شرع دادگاه انقلاب سپاه پاسداران منصوب شدم و وظیفه من رسیدگی به تمامی پرونده های مرتبط با پاسداران، بسیج و کمیته انقلاب بود. بعد از مدتی دادسرای انقلاب ارتش با سپاه ادغام شد و به سازمان قضایی نیروهای مسلح تبدیل شد که همچنان این سازمان در حال فعالیت است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پاسخ به اینکه در آن دوران به چه تخلفاتی در نیروهای مسلح رسیدگی می کردید گفت: پرونده های سپاه اعم از جرایم عمومی و نظامی را با اجازه امام خمینی(ره) بررسی و حکم صادر می کردیم.
برگزاری دادگاه در جبهه
مسئول رسیدگی به تخلفات نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس در پاسخ به اینکه آیا ایران هم مانند سایر کشورها در زمان جنگ دادگاهی به نام دادگاه صحرایی داشته است گفت: نه چنین دادگاهی نداشتیم. البته در مراکز استانهای جنگی دادگاه های قضایی ویژه نیروهای مسلح فعال بود. اما گاهی از اوقات اقتضا می کرد این دادگاه ها در خود جبهه تشکیل می شد. این حوادث یا تخلفات ناشی از خطای یک نظامی بود.
برخی از موارد قضایی را از امام(ره) استفتاء می کردیم
از قاضی دوران جنگ سوال کردیم که در آن دوران برخی قوانین امروزی در امر قضاوت هنوز تدوین نشده بود و شما چگونه حکم صادر می کردید که پاسخ داد: ما اختیاراتی داشتیم. البته برخی قوانین جزایی (قصاص، دیات، دیون و غیره ...) هم جدید شده بود. اما اگر مواردی پیش می آمد از امام(ره) استفتاء می کردیم.مسئول رسیدگی به تخلفات نیروهای نظامی در دوران دفاع مقدس می گوید: در دوران جنگ در میان جرایم و مجازات ها اجرای حکم اعدام هم داشتیم. البته مراحل قانونی باید طی می شد و دیوانعالی باید حکم نهایی را صادر می کرد اما بسیار محدود بود.  بعنوان مثال ما موردی داشتیم که دو برادر از خانواده ای محترم بودند که یکی از برادر ها به دلیل یک شوخی برادر دیگر را کشته بود و ما باید رسیدگی می کردیم. حتی پرونده هایی داشتیم که به دلیل قتل یک رزمنده به دلیل بی توجهی فرد ضارب اقدام به خودکشی می کرد. البته ناگفته نماند که بیشتر این اتفاقات به دلیل همان بی اطلاعی دقیق از استفاده درست از اسلحه و مهمات بود.
اشد مجازات برای جاسوسان جنگ
منتظری در مورد شناسایی و دستگیری و محاکمه افراد نفوذی یا خائن در جبهه ها هم گفت: چنین پرونده هایی هم داشتیم. گاهی پیش می آمد که جاسوسان در دل رزمنده ها نفوذ می کردند و ما اشد مجازات را برای آنها در نظر می گرفتیم.
فعالیت هیئت ویژه رسیدگی به اختلافات سپاه و ارتش
قاضی دوران جنگ در ادامه ناگفته هایش از هشت سال دفاع مقدس به مسئولیتی اشاره می کند که شاید کمتر به آن پرداخته شده است. می گوید: من عضو هیئتی بودم که از سوی شورای عالی دفاع تشکیل شده بود. این هیئت را نمایندگانی از سپاه، ارتش، ستادکل و مقام قضایی تشکیل می دادند. وظیفه این هیئت این بود که اختلافات میان سپاه و ارتش را در دوران جنگ بررسی و حل کند. گاها دیده می شد که نیازهای سپاه را ارتش تامین نمی کرد و این هیئت وارد می شد. خدارحمت کند مرحوم نظران پای ثابت هیئت بود و آن زمان رئیس دفتر آیت الله خامنه ای (مقام معظم رهبری) در شورای عالی دفاع بودند. گاهی دیده می شد که نیروهای سپاه نیاز به استقرار در پادگان داشتند اما ارتش می گفت که مجوز ندارم و ما مشکلات اینچنینی را برطرف می کردیم. کارما هم ساکن نبود و باید با بالگرد از خرمشهر تا کردستان در حال پرواز یا سوار بر خودرو می بودیم و هرجا می رفتیم مشکلات را برطرف می کردیم و موفق هم بودیم.

ارسال شده در دوشنبه 7 مهر 1393 ساعت 10:17 ب.ظ نویسنده : شرمندگان

نه پلاک شناسایی دارم نه رمزشب میدانم

نه راه برگشت را میشناسم

آواره میان خط مقدمی هستم که دورتادور مرامیدان مین گرفته

شهدا اگر به دادم نمی رسیدند 

ازدست رفته بودم

گاهی نگاهی


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic